Coordinate 28087

Caricato 15 giugno 2017

Registrato giugno 2017

-
-
408 m
130 m
0
27
54
107,64 km

Visualizzato 892 volte, scaricato 11 volte

vicino a Marmaracık, Tekirdağ (Türkiye)

2017/06/14 Ergene - Bahçeağıl - Büyük Yoncalı - Küçük Yoncalı - Güngörmez - Saray - Çayla - Karlıköy - Uzunhacı - Karamehmet - Ergene

Bir hafta önce yağan yağmurun etkilerinin hissedildiği tarla yollarından Bahçeağıl, Büyük ve Küçük yoncalı hariç pek çok köy ve kasabayı es geçerek lastiklere asfalt değmeden Güngörmez ormanlarına geldim.

Ormanın derinliklerinde Güngörmez köyünün doğusundaki tepelerden doğan Ergene nehrinin bir koluna geldikten sonra akarsuyu boyunca ilerleyerek Güngörmez köyüne geldim. Haziran güneşinin altında hafiften güneş çarpsa da zorlu orman yollarında bir kaç defa lastik patlamış olsa da keyifli bir tur oldu.

Lastik patlamalarından dolayı hatırı sayılır şekilde zaman kaybetmem sebebiyle Güngörmez mağaralarını ziyaret edemeden hava kararmadan önce eve dönmek üzere yola koyulmam gerekti.

Dönüş yolunda Saray'dan sonra Çayla, Karlı, Uzunhacı ve Karamehmet köylerini geçerek Velimeşe'ye doğru yöneldim. Velimeşe'ye gelmeden Yulaflı sırtlarındaki tarla yollarını kullanarak 22.00 civarı Ergene'ye döndüm.

Vedi altro external

Fontana

Sert Ailesi Hayratı

Musluk Basmalıdır.
Fontana

Hilmi Sağlam Hayratı (2006)

Yabancılara Su Almak Yasak(mış)
Fontana

Küçük Yoncalı Köyü

Salim ve Emine Saraç Anısına (Suyu biraz bulanık mecbur kalmadıkça içilmemesinde fayda var)

Commenti

    Puoi o a questo percorso