Tempo in movimento  3 ore 22 minuti

Tempo  5 ore 8 minuti

Coordinate 2732

Caricato 21 ottobre 2018

Registrato ottobre 2018

 • Valutazione

   
 • Informazioni

   
 • Facile da seguire

   
 • Paesaggio

   
-
-
1.178 m
576 m
0
4,1
8,3
16,6 km

Visualizzato 279 volte, scaricato 8 volte

vicino a Tepecik, Kocaeli (Türkiye)

İnönü Yaylası-Kocaeli - Kocaeli
İnönü Yaylası 1050 metre yükseklikte görülmeye değer bir yayladır. Yaklaşık 500 metre genişlikte ve bir kaç km uzunluğunda olan yayla da dağınık vaziyette ev yapılarını göreceksiniz. Karadeniz‘den göçen insanların konuşlandığı yayla içinden başlayacak yürüyüşümüz sertleştirilmiş toprak yoldan yükselmeye başlayacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalarla dikilen yürüyüş yolu tabelalarını yol boyunca görmek mümkün.
Nasıl Gidilir: Kocaeli’ne geldikten sonra Yuvacık yol ayrımından Yuvacık barajına doğru devam edilir. Barajın sağından yukarı doğru en üste gelindiğinde yol ayrılımda Tepecik Köyü, İnönü yaylası tabelasını göreceksiniz. Bu yolu takip edince Tepecik köyüne ulacaşaksınız. Tepecik köyünün içerisinden geçtikten sonra camiye varınca buradan sağa doğru yukarı giden yolu takip ederek İnönü yaylasına ulaşabilirsiniz.

Kayaüstü Yaylası - Kocaeli
Kayaüstü Yaylası'nın manzara güzelliğini kelimelerle ifade etmek zordur. Yaylanın hemen ucundan yaylaya adını veren kayalıklar üzerinden ayaklarınız altında uzanan manzara görüldüğünde ne demek istediğimiz anlaşılacaktır.Aksığın Köyünün Karapınar Mahallesi, bu parkurun başlangıc noktasıdır.Parkurun bitim yeri ise Tepecik Köyü'nün içidir. Orman içi patika ve orman içi yaya yolundan oluşur.

Vedi altro external

Foto

Yoldan

Foto

Dönüş

Foto

Dik

Foto

Patika

Vetta

Kayaüstü Yaylası

Kayaüstü Yaylası - Kocaeli Kayaüstü Yaylası'nın manzara güzelliğini kelimelerle ifade etmek zordur. Yaylanın hemen ucundan yaylaya adını veren kayalıklar üzerinden ayaklarınız altında uzanan manzara görüldüğünde ne demek istediğimiz anlaşılacaktır.Aksığın Köyünün Karapınar Mahallesi, bu parkurun başlangıc noktasıdır.Parkurun bitim yeri ise Tepecik Köyü'nün içidir. Orman içi patika ve orman içi yaya yolundan oluşur.
Foto

Elma

Foto

Manzara

2 commenti

 • Foto di mel6677

  mel6677 2-nov-2020

  Ho seguito questo percorso  Vedi altro

  Çok güzel bir etkinlikti.
  Emeği geçen tüm arkadaşlara Teşekkürler.

 • Foto di KAMPTREK

  KAMPTREK 2-nov-2020

  Ho seguito questo percorso  Vedi altro

  Kayaüstü Yaylası'nın manzara güzelliğini kelimelerle ifade etmek zordur. Yaylanın hemen ucundan yaylaya adını veren kayalıklar üzerinden ayaklarınız altında uzanan manzara görüldüğünde ne demek istediğimiz anlaşılacaktır.

Puoi o a questo percorso