Tempo  5 ore 18 minuti

Coordinate 1235

Caricato 27 ottobre 2019

Registrato agosto 2019

 • Valutazione

   
 • Informazioni

   
 • Facile da seguire

   
 • Paesaggio

   
-
-
1.764 m
1.485 m
0
3,2
6,4
12,85 km

Visualizzato 162 volte, scaricato 5 volte

vicino a Kışlacık, Ankara (Türkiye)

Rota; Karagöl Milli Parkı'nın hemen girişinden başlıyor, ancak parkın içerisinden değil, hemen kenarından devam ediyor. Bir miktar toprak yolda ilerledikten sonra orman içi patikaya giriliyor. Hemen ormana girdikten sonra, patika üzerinde ayı dışkısı gözlemledim, solo yürüyüşçülerin, periyodik olarak ses çıkararak yürümelerini tavsiye ederim.

Orman içerisindeki patika mevsim itibariyle, yer yer çalılarla ve otlarla kapanmış, geçişin zorlaştığı kısımlar mevcut. Rota devamında, Karagöl'ü tam tepeden gören bir zirveye ulaştırıyor. Sonrasında yine orman içi yollardan, toprak yola ulaşılıyor.

Güzel manzaralar eşliğinde bir miktar daha yürüdükten sonra, Usta Göleti'ne ulaşılıyor. Mola mutlaka burada verilmeli. Usta Göletinden sonra yol ikiye ayrılıyor, sağdaki yol, diğer benzer bir göl olan Yaylak Göletine gidiyor, soldaki yol ise, rotanın bitişi olan Karagöl Milli Parkı'na gidiyor. Vakit açısından sıkıntı varsa, Yaylak Göleti'ne uğramadan da soldaki yol takip edilebilir.

Yaylak Göleti'ne uğradıktan sonra, orman içinden devam etmeye çalıştım ancak yine sık orman dokusu, yürümeyi hayli zorlaştırınca yine vazgeçip tekrar toprak yola girip, geri döndüm.

Not: Rota ile ilgili sorusu olan ya da rotayı yürüyen arkadaşlar aşağıdaki yorum bölümünden görüşlerini iletebilirler.
Waypoint

Yaylak Göleti

Waypoint

Usta Göleti

Waypoint

Karagöl

1 commento

 • Foto di Metin Kaplan

  Metin Kaplan 13-mar-2020

  Ho seguito questo percorso  Vedi altro

  Bu rotayı daha batıda yer alan Evci Göleti'ne de uğrayacak şekilde birkaç kez yürüdüm. Evci ve Yaylak Göleti civarında kamp yapmışlığım da var. Bölgede çam ağaçlarının yanı sıra kavak ağaçları da bulunduğundan dolayı özellikle sonbaharda sarı ve yeşilin çeşitli tonlarında çok güzel manzaralar bulabilirsiniz. Bakir bir alan. Toprak yollarda ben de yavruları ile yürümüş ayı izine rastlamıştım. Engerek görüldüğünü de okumuştum.

Puoi o a questo percorso