Tempo in movimento  3 ore 32 minuti

Tempo  6 ore 17 minuti

Coordinate 2721

Caricato 25 febbraio 2018

Registrato febbraio 2018

-
-
1.463 m
192 m
0
3,9
7,8
15,5 km

Visualizzato 288 volte, scaricato 13 volte

vicino a Beşpınar, İzmir (Türkiye)

Beşpınar köyünden Çırpıcı Dede Dağı zirvesine biraz dik bir çıkış var. Biz zirveden sonra Çambel köyüne inmek için güneybatı yönündeki sırtı kullandık.
Bu parkurda ilk kez doğa yürüyüşü yapıyorduk. Havanın yoğun sisli oluşu çok kayalık ve etrafı uçurumlarla çevrili bu tepede yürümemizi oldukça zorlaştırdı. Bu bölge, sis olmayınca çok güzel manzaraların izlenebildiği bir yermiş. Ancak biz çevremizi görmekte çok zorlandık. Bu nedenle hedeften saptığımızdan, iki kez yön değiştirmek zorunda kaldık.
Parkur boyunca hiç su kaynağı yok. Zaman zaman sert fırtına ile karşılaştık. Parkur boyunca orman yolu ve patika hiç yok gibi. Aramızda bulunan bir arkadaşımız, bu bölgede yamaç paraşütü etkinliği yapttığından onun rehberliğinde, genellikle doğaçlama yürüdük.
Oldukça kayalık, çarşakları ve uçurumları bol olan bir parkur. Bu parkurda yürüyecek arkadaşların kesinlikle deneyimli olması gerekir.
Waypoint

BEŞPINAR

picco

ÇIRPICI DEDE

fotografia

UÇURUM

Sis nedeniyle izlediğimiz sırt hattında bu bölümde rotadan sapmışız. Yoğun sise rağmen çabuk farkedip doğru rotaya döndük.
Vicolo cieco

UÇURUM 2

Yoğun sis nedeniyle rotadan ikici kez saptığımız yer. Arada sis açılınca farkederek, hızla asıl doğru rotaya döndük.
Passo di montagna

ÇAMBEL RESLERİ

Çambel rüzgar santrallerinin bulunduğu tepelerde, yamaç paraşütü yapan arkadaşlarımızın iki ayrı yerde take offları bulunuyor. Havanın ve rüzgarın uygun olduğu günlerde, buraya sık sık gelerek yamaç paraşütü sporu yapıyorlar. Bu yürüyüşte de, bölgeyi havadan ve karadan defalarça gözlemleyen bir arkadaşımız bize rehberlik yaptı. Kendisine teşekkür ederiz.
Intersezione

PATİKA ÇIKIŞI

Reslerin bulunduğu tepeden köye yoldan 8 km daha yürümek yerine, sırtan doğaçlama olarak patikaları zorlayarak bir saatte köye indik. Tam burada patikadan orman yoluna indik diye sevinmiştik ama, 50 metre sonra yine çalılıklar arasındaki patikaları deneyerek hedefe ulaştık.
Intersezione

ÇAMBEL KÖYÜ

Genellikle köylülerin zeytin, sebze, meyve,bağcılık ve arıcılıkla geçimini sağladığı güzel bir yerleşim yeri.

Commenti

    Puoi o a questo percorso