Scarica

Distanza

45,49 km

Dislivello positivo

430 m

Difficoltà tecnica

Medio

Dislivello negativo

548 m

Altitudine massima

244 m

Trailrank

50

Altitudine minima

-0 m

Tipo di percorso

Solo andata

Tempo

3 ore 7 minuti

Coordinate

562

Caricato

26 dicembre 2020

Registrato

dicembre 2020
Lascia il primo applauso
Condividi
-
-
244 m
-0 m
45,49 km

Visualizzato 137 volte, scaricato 2 volte

vicino a Sultançiftliği, İstanbul (Türkiye)

BU ROTA 2012 YILINDA YAPILMIŞTIR.
İstanbul‘un kuzeyinde, Karadeniz kıyısında yer alan Şile, bir yüzü Karadeniz’e, diğer yüzü ormanlara dönük yemyeşil bir yerleşim yeri. İstanbul gibi büyük bir metropole bağlı bir ilçe olmasına rağmen doğal güzelliklerini ve kültürel değerlerini korumayı başaran Şile, el değmemiş kumsalları ve sahil şeridiyle özellikle yaz aylarında İstanbulluların akın ettiği bir tatil merkezine dönüşüyor. Kocaeli Yarımadası’nın Karadeniz kıyısında yer alan ilçe, küçük köy ve kasabaların sıralandığı 60 km’lik bir sahil şeridine sahip. Kış döneminde İstanbul’un en huzurlu noktalarından birine dönüşen Şile’nin çok zengin bir tarihi geçmişi bulunuyor.

Vedi altro external

Waypoint

SAAT KULESİ

SAAT KULESİ Kirazlıdere Çekmeköy den başlayan turumuz Şile köyleri olan Yeşilvadi - Erenler - Korucuköy - Ahmetli üzerinden Şileye ulaşıyor.
Waypoint

NİŞANTEPE

Waypoint

ÖMERLİ

ÖMERLİ barajıhakkında bilgi verelim. Ömerli Barajı, İstanbul'da, Riva Deresi üzerinde, içme suyu temini amacı ile 1968 - 1973 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır. Toprak gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 2.198.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 52,00 m, normal su kotunda göl hacmi 386,50 hm³, normal su kotunda göl alanı 23,10 km²'dir.
Intersezione

SAĞDAN

Otabandan çıkıp sağdan köy yollarına giriyoruz.
Waypoint

YEŞİLVADİ

Waypoint

ERENLER

Waypoint

KORUCUKÖY

Waypoint

AHMETLİ

Waypoint

ŞİLE SAHİL

ŞİLE SAHİL İstanbul‘un kuzeyinde, Karadeniz kıyısında yer alan Şile, bir yüzü Karadeniz’e, diğer yüzü ormanlara dönük yemyeşil bir yerleşim yeri. İstanbul gibi büyük bir metropole bağlı bir ilçe olmasına rağmen doğal güzelliklerini ve kültürel değerlerini korumayı başaran Şile, el değmemiş kumsalları ve sahil şeridiyle özellikle yaz aylarında İstanbulluların akın ettiği bir tatil merkezine dönüşüyor. Kocaeli Yarımadası’nın Karadeniz kıyısında yer alan ilçe, küçük köy ve kasabaların sıralandığı 60 km’lik bir sahil şeridine sahip. Kış döneminde İstanbul’un en huzurlu noktalarından birine dönüşen Şile’nin çok zengin bir tarihi geçmişi bulunuyor.

Commenti

    Puoi o a questo percorso